BASINDA BİZ

Hamdi Alkan da Denge Ortopedi’ yi Tercih edenler arasında

Kasımpaşa’lı Futbolcu Castro’ ya Koruyucu Fiber Karbon Yüz Maskesi Yapıldı

Beşiktaş Kulübü Yürüme Analizi ve Tabanlıkta Denge Ortopediyi Tercih Etti

Futbolcu Fernandao’nun Kırılan Koluna Özel Kol Ortezi Takıldı”

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Merak ettikleriniz için soru sorabilir, detaylı görüşme sağlamak için bizi arayabilirsiniz.

Üretilen çözümler tamamen kişiye özel olmalı ve bir başkası için aynı çözümlerin doğru olmayacağı anlatılmalıdır. Kişiye özel tabanlık, kişilerin ayak yapılarına yönelik özel olarak hazırlanan tabanlıklardır.

Protez bacak, kazalar, tümörler, damar hastalıkları ve diyabet gibi nedenlerle bacağın kaybedilmesi sonucunda kişinin yürüme ve günlük aktivitelerini gerçekleştirmesi için dıştan eklenerek kullanılan yapay organlardır.

Skolyoz, omurganın yana doğru eğriliğine verilen isimdir. Omurganın bel veya göğüs kısımlarında görülebilen, yana doğru eğrilme durumudur. Tek başına olabileceği gibi, arkadan öne doğru anormal bir eğrilik ile beraber de görülür.

Yürüme analizi, kişinin yürüme problemlerinin değerlendirilmesinde bilgisayar destekli araçlarla fiziki muayene yöntemidir. İnsan ayağı durma, koşma ve yürüme durumlarında farklı şekilllerde basabilir.

Kişiye özel tabanlık ’larda tam ortopedik tabanlık olarak üretilmiş olanları tercih edilmelidir. Ayağımızdaki tarak kemikleri üzerine binen fazla basınç, bel, sırt ve topuk ağrıları, nasır, kadınlarda baş parmak yanında oluşan kemik çıkıntıları problemi yanlış ayakkabı kullanımı ve ortopedik tabanlık kullanılmamasından kaynaklanabilmektedir.

Uzun yürüme cihazı; sadece etkin bir yürüyüş ile kalmaz, statik destek olarak elektromanyetik duruş kontrol ortezi görevi de görür. Ortez ayracının kilitli olduğunu bilmek hastanın ortezi istikrarlı bir şekilde, güvenle kullanması bakımından önemlidir.

Normal bir ayağın yere basış şekli bellidir. Kavisler ile birlikte önce topuğun ayağın dış kısmı ve sonradan da ön kısmı basar. Bu şekilde ayak, dinamizmini sağlamaktadır.

İşlevini tamamen veya kısmen kaybetmiş uzuvların, performansını yükseltmek ve bu kaybedilen uzuvları daha fazla kullanılabilir duruma getirmek amacı ile vücuda takılan yardımcı aletlere verilen addır.

Üretilen çözümler tamamen kişiye özel olmalı ve bir başkası için aynı çözümlerin doğru olamayacağı anlatılmalıdır. Kişiye özel tabanlık, kişilerin ayak yapılarına yönelik özel olarak hazırlanan tabanlıklardır.

Bu ürün ayağı 90 derece dorsfleksiyonda stoplamak ve yürüyüş konforunu artırmak için kullanılır. Hastadan ölçü alınarak özel olarak yapılır, ayak bileği eklemlerini, bacak ve ayağı düzgün pozisyonda tutar.

Ayak bileğini, uyluğu, dizi ve ayağı içine alan, bacaklarında zayıflığı olup da yürümekte zorluk çeken ve ayakta duramayan hastalarda kullanılır. Diz, eklemsiz yada eklemli olabilir.

Yürüyüş sırasında dizleri fleksiyona giden çocuklarda kullanılan dafo çeşididir. Ayak bileği plantarfleksiyon serbest, dorsfleksiyonu 90 derecede bloklar ve tibia kırıklarında da kullanıldığı durumlar vardır.