Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Hakkında

Kişiye Özel Tabanlık

Üretilen çözümler tamamen kişiye özel olmalı ve bir başkası için aynı çözümlerin doğru olmayacağı anlatılmalıdır. Kişiye özel tabanlık, kişilerin ayak yapılarına yönelik özel olarak hazırlanan tabanlıklardır. Yürüme analiz sonucunda üretilen çözümlerin başında, yürüme analiz sonuçlarına göre dizaynı yapılan tam destekli kişiye özel tabanlık kullanımı ve analiz sonuçlarının incelenmesi sonucunda verilen egzersizlerin yapımı gelir. Kişiye özel tabanlık kullanımı ve egzersizlerin düzenli yapılmasının ardından hastalar 6 ile 12 ay arasında ücretsiz kontrollerde analizler tekrar yapılarak eski analizleri ile karşılaştırılır. Tabanlık kullanımı sonuçlarını gösteren veriler, hastaya detaylı bir şekilde aktarılır.

Kişiye özel tabanlık nasıl yapılır?

Ayaktaki fonksiyonel bir bozukluğun nedenini, fonksiyonel testlerle ya da dinamik testlerle ölçüm yapmadan bulamayız. Rsscan Footscan sistemi gibi ileri teknolojiye sahip ayak basınç tarama sistemi ve video analiz sistemi kullanarak ayağın fonksiyonel veya statik haldeyken nasıl bastığına bakılmalıdır. Ayağın basınç dağılımında bir bozukluk varsa buna yönelik çözümler üretilmelidir. Buradaki birincil amaç koruyuculuk, ikincil amaç ise nedene yönelik çözüm üretmektir.

Kişiye özel tabanlıklar nasıl tasarlanıyor?

Yürüme analizi ve ayak analizi sistemleri, tamamen özel yazılımlara sahip bilgisayarlı ileri teknolojik sistemler olmalıdır. Ölçüm verileri tamamen ayak fonksiyonlarını değerlendirmek üzere hazırlanmış özel bir bilgisayar programı tarafından değerlendirilmeli ve buna göre yine bilgisayar programı tarafından kişiye özel tabanlık tasarımı yapılmalıdır. Bunun sonucunda ayakkabı tercihinde bulunulmalıdır. Yine bu detaylı bilgisayar verileri uzmanlar tarafından kullanılarak ileri düzeyde yorum ve çözümler yapılabilmelidir.

Kişiye özel tabanlık üretimi

Kişiye özel tabanlık üretiminde çözümler tamamen kişiye özel olmalı ve bir başkası için aynı çözümlerin doğru olamayabileceği anlatılmalıdır. Ayak üzerinde günlük aktivitesi yoğun olanlar, spor yapanlar ya da spora başlayacak olanlar, hamileler, dolaşım bozukluğu olanlar, romatizmal hastalıkları bulunanlar, çocuklar, yaşlılar, fazla kilo problemi olanlar, şeker hastalarından üst düzey sporculara kadar herkes kişiye özel tabanlık imkanlarından faydalanabilir.

Kişiye özel tabanlık tedavi

Öncelikle ayakkabı seçimi nasıl yapılmalı, ayağa uygun ayakkabı nasıl olmalı, iyi bir ayakkabının özellikleri nelerdir vs. gibi konularda kişiler bilgilendirilmeli. Gerekli bilgilendirmenin ardından nasıl yürünmek ve nasıl koşmak gerektiği anlatılmalı. Daha sonra da ölçümler doğrultusunda, ayağı destekleyecek ayak egzersizleri ile kişiye özel tabanlık üretilmelidir. Kişiye özel tabanlık çok önemlidir. Bugün ortopedik diye bahsedilen tabanlıklar anatomik tabanlıklar olup kişiye özel değildir. Halbuki her insanın farklı bir ayak yapısı vardır. Hatta sağ ve sol ayak bile birbirinden farklılıklar gösterebilir. Dolayısıyla tabanlık tasarımı kişinin ayak yapısı ve fonksiyonlarına göre yapılmalı ve daha sonra da kişinin kilosu, varsa rahatsızlığı ve yaptığı spora göre de uygun sertlikte tabanlık materyali seçilerek kişiye özel (ortopedik) tabanlıklar üretilmelidir.

Yürüme analizi kişiye özel tabanlık

Kişiye özel tabanlıklar ayağın yapısını destekleyip fonksiyonlarını düzenlemektedir. Bu da eklemlere binen yükü azaltmakta, adale ve tendonların aşırı çalışmasını engellemektedir. Bunun sonucu olarak hem şikayetlerin azalmasını sağladığı hem de çabuk yorulmayı engellediği için de doğal olarak performans artışına yol açmaktadır. Bu konuda yapılmış pek çok bilimsel çalışma bulunmaktadır. Ayak fonksiyonlarını değerlendirmek için bilgi düzeyinin yanı sıra kullanılan cihazlar ve fiziki alan da çok önemlidir. Detaylı bir dinamik ölçüm için, ölçüm platformunun ve parkurunun uzunluğu yeterli olmalıdır.

Kişiye özel ortopedik tabanlık

Kişiye özel ortopedik tabanlık isminden de anlaşılacağı gibi hasta için özel ölçülerde ve ayakta yük dağılımının tekrardan normale dönmesi için kullanılan ayakkabıların içine konulan araçlardır. Deformitenin sert ve esnek olmasına göre kişiye özel tabanlık çeşitli derecelerde esnek, sert veya yumuşak olarak üretilmektedir. Normal tabanlıklardan farklı olarak hazırlanmış olan kişiye özel tabanlık kişinin ayak analizi ve yürüme analizi ile teşhis edilen problemine yöneliktir. Başka bir rahatsızlığı bulunan veya aynı numara ayakkabı giyen bir başka kişi tarafından asla kullanılmamalıdır. Kişiye özel ortopedik tabanlık hastanın ortopedik rahatsızlığını ana hedef aldığı için probleme direkt etki ve rahatlama sağlar. Kişiye özel ortopedik tabanlıklar ayaklardaki ağrının ortadan kaldırılmasına, nasır vb. cilt problemlerinin ve kişinin yürüme fonksiyonlarının düzelmesine yardımcı olmaktadır. Denge Ortopedi kişiye özel ortopedik tabanlık İstanbul deneyimli personeli, son teknoloji araçları ve tabanlıkta kullandığı malzeme kalitesi ile siz müşterilerine hizmet ve çözüm üretmektedir. Kişiye özel ortopedik tabanlık hazırlanmasında alınan özel ölçümler ile ayağın basma kusuru ortaya konur. Basınç ölçümleri sonrasında ayağın problemini düzeltmek üzere tabanlıklar özel olarak hazırlanır.

Kişiye özel tabanlık fiyatları

Kişiye özel tabanlık fiyatları hakkında Denge Ortopedi +90212 213 83 43 numaralı telefondan bilgi alabilir ya da linke tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz.
Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?