Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Protez Bacak Nedir?

 Protez Bacak Nedir?

Protez bacak

Protez bacak kazalar, tümörler, damar hastalıkları ve diyabet gibi nedenlerle kaybedilmesi sonucunda kişinin yürüme ve günlük aktivitelerini gerçekleştirmesi için dıştan eklenerek kullanılan yapay organlardır. Amputasyon sonrası kalan vücut parçasına ‘güdük’ denilir.

Protez Bacak Nedir?

Protez bacak herhangi bir kaza sonucu diz altından veya diz üstünden ampute edilmiş ampütasyonlara taktığımız proteze verilen addır.

Önce hastanın dizine yük vererek ayakta tutmaya çalışıyoruz. Hastanın Protez bacak kullanmasındaki amacı hastanın ameliyat sonrası günlük aktivitelerini yerine getirebilir duruma getirmektir. Başlangıçta geçici bacak protezi yapılıyor ki hasta proteze alışsın yabancılaşmasın ve bütünleşsin. Bir süre sonra yaralar iyileştiğinde bu defa kullanacağı protezi takıyoruz.v

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?