Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Ortez ve Destekler Ne İçin Kullanılır?

 Ortez ve Destekler Ne İçin Kullanılır?

ortez nedir neden kullanılırOrtezler, kas ve iskelet sistemini koruma ve destekleme görevi yapan araçlardır. Ortez ve destekler, kas veya iskelet sisteminde oluşan deformasyonların tedavi edilme sürecine katkı sağlar.

Yaralanma ya da hastalık gibi durumlarda, doktorlar tarafından reçete edilen ortezler, iskelet ve kas sistemindeki sorunların düzeltilmesini destekler. Aynı zamanda vücuttaki hareket fonksiyonunu artırmak için de ortezler kullanılabilir. Hastalık ya da yaralanma nedeniyle etkilenen kas ya da kemik bölümlerinde ortezlerin kullanılması, hasar gören alanın korunmasını sağlar.

Ortezler, fizyolojik olarak vücudun daha doğru şekilde tutulmasını için de kullanılabilir. Duruş bozukluklarının tedavisi ya da ağırlık noktasının yanlış olması gibi durumlarda da ortezler kullanılabilir. Ortez kullanımı, kas ve iskelet sistemiyle ilgili rahatsızlıklarda vücut işlevlerinin yeniden kazanılmasına yardımcı olur.

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?