Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Skolyoz Korsesi Nasıl Kullanılır?

 Skolyoz Korsesi Nasıl Kullanılır?

Skolyoz hastalığının ilerlemesini engelleyen skolyoz korsesi özellikle büyüme çağındaki insanlar için önemlidir. Skolyoz yani omurga eğriliği, özellikle 25 derecenin üzerindeyse hızlı bir şekilde ilerler. Bu ilerlemeyi yavaşlatmak ya da durdurmak için skolyoz korsesi kullanılır.

Skolyoz Korsesi Nasıl Takılır?

  • Skolyoz korsesinin hastaya uyumlu olması oldukça önemlidir. Hastanın omurgasını tam olarak destekleyen korseler, eğriliğin artmasını engeller.
  • Skolyoz korsesi, gün boyunca kullanılmalıdır. Korsenin belirli saatlerde takılıp çıkartılması tedavinin aksamasına neden olabilir. Su ile temasa gerek olmadığı sürece skolyoz korsesi çıkarılmamalıdır.
  • Erken yaşta skolyoz korsesinin kullanılması, büyüme çağında skolyoz hastalığının hızlı bir şekilde ilerlemesini önler. Bu nedenle, skolyoz tedavisi için korse kullanıma olabildiğince erken başlanmalıdır.

Korsenin hasta vücuduna uyumlu olması ve hastanın korseyi taktığında rahatsızlık hissetmemesi önemlidir. Psikolojik ve sosyal açıdan korsenin hastayı rahatsız etmesi, hastanın korse kullanmak istememesine neden olabilir. Bu nedenle korsenin hastaya uyum sağlaması ve hastada hareket kısıtlılığı oluşturmaması önemlidir.

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?