Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Varis Çorabı Nedir ve Neden Kullanılır?

Varis çoraplarını kişinin genetik ve bacaklarında sonradan oluşan varis rahatsızlığından kaynaklı oluşan ağrıları yok etmek için kullanılan ve ameliyat sonrasında bacakların şişmesini engellemek için kullanılan çoraplardır.  Varis çoraplarının kan dolaşımında düzenleyici faktör olarak yer almaktadır. Varis çorabı kullanıyorsanız aşağıdaki kullanım maddelerine dikkat etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Varis Çorabı Kullanımı;

  • Çorabı yataktan çıkmadan damarlarınızdaki kan yoğunluğunu ayaklarınıza indirmeden yapılmalıdır. Akşam yatarken çorabı yanınıza alıp sabah uyandığınızda ayaklarınızı havaya dikerek giymelisiniz ayak ucundan kasıklarınıza avuç içi ile masaj yaparak aynı zamanda bu hareket ayak ve baldırlarınızda ki fazla kanı ayaklarınızdan uzaklaştıracaktır.
  • Varis çorapları pahalı ürünler olduğu için tırnaklarınız çorabı yırtabilir. Çorabı bulaşık eldiveni ile giyin.
  • Varis çorabını kesinlikle katlama, ütü yapma, çamaşır makinesine atmamalıyız.
  • Uzun kullanımlarda kötü koku oluştuğunda yüzeysel sabun ile çitilemeden hırpalamadan yıkanmalı ve oda sıcaklığında kurutulmalıdır.
  • Varis çoraplarını ilk gün zor giyebilirsiniz. Sonradan eliniz alışıp rahatlayacaksınız. İsterseniz varis çorabı giydirme aparatını temin edebilirsiniz. Aşağıda giydirme aparat görselini inceleyebilirsiniz.
  • Bizim tavsiyemiz tam boy kasıklarak kadan uzanan varis çorabı olacaktır. Komple ayaklarınızı sardığını için.

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?