Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Ayak Analizi Nedir ?

 Ayak Analizi Nedir ?

Özel bir bilgisayar programı sayesinde kişinin sabit ve hareket halinde olmak üzere iki farklı ölçümü yapılır. Bunun sonucunda ayakta gerçekleşen basınç dağılımı gözlemlenir. Ayak yapısındaki bir bozukluk günlük yaşantı, spor faaliyetleri, duruş ve dengeyi olumsuz yönde etkiler. Ayak analizi sonuçları ile kişinin ayak yapısına, günlük aktivitelerine, uğraştığı spora göre o kişiye özel bir tabanlık üretilir. Özellikle yetişkinlerde yapılan ayak analiziyle düz taban, yüksek taban gibi yapısal bozukluklarda belirlenir.

Yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da ayak analizi büyük önem taşıyor. Çocukların gelişim döneminde farkedilen bir rahatsızlığın önüne geçmek her zaman için daha kolay olmakla beraber, 3 yaşından sonra her sene yaptırılması önerilir.

Ayak analiziyle amaçladıklarımız;

  • Aşırı basınç bölgelerinin belirlenip, tedavi sürecine geçilmesi
  • Yürüme, basma gibi bozukların tespiti
  • Kişiye özel tabanlık için belirleyici olması
  • Vücut asimetrisi teşhisi
  • Ayak bileğiyle alakalı bozukluk ve rahatsızlıkların tespiti
Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?