Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Skolyoz Belirtileri

 Skolyoz Belirtileri

Skolyoz, omurgada oluşan eğriliğe verilen isimdir. Belirtileri kişiden kişiye değişmekle birlikte, şüphelenilmesi durumunda ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Genellikle doğuştan ya da çocukluk dönemlerinden itibaren görülen skolyoz, yetişkinlerde de sonradan görülebilir. Erken farkedildiği durumlarda korse, fizik tedavi gibi müdahale yöntemleri büyük oranda tedavi sağlayabilir.

Belirtileri

  • En öne çıkan belirtisi bir omuzun diğer omuza göre daha öndedir.
  • Özellikle hastanın öne doğru eğilmesi istendiğinde fark açık bir şekilde görülebilir. Skolyoz varsa sırtının bir tarafı diğerine göre alçak veya yüksek görünür.
  • Kalçanın bir tarafının diğerine göre farklı bir duruşu daha farklıdır( yüksek ya da daha belirgin).
  • Göğüs bölgesinin üst kısmında kamburluk görülür.
  • Hasta da normalin üstünde yorgunluk, nefes darlığı, kalça, omuz ve sırt ağrısı görülür.

Ergenlik döneminde özellikle kız çocuklarında daha çok görülen skolyozun aileler tarafından da çok iyi takip edilmesi gerekir. Eğer bu belirtilerden en az birini görüyorsanız en yakın zamanda doktora başvurmanız gerekir.

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?