Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

3D Alçı İle Eski Usül Alçılara Son!

 3D Alçı İle Eski Usül Alçılara Son!

Teknoloji geliştikçe sağlık alanında da büyük reformlar meydana geliyor. Eski geleneksel uygulamaları bir bir geride bırakıyoruz. Son zamanların en meşhur uygulamalarından biri de eski usül alçı yönteminin yerine gelen 3D alçılar. Hem daha hızlı iyileşme gözlenen hem de daha estetik bir görüntü oluşturan 3D alçılar, sadece kırıklarda değil skolyoz, tendinit gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılabiliyor. Yeni Zellandalı Jake Evill tarafından geliştirilen bu ürüne Cortex adı verildi.

Bu son teknoloji 3D alçı yaydığı ultrasonik dalga ve titreşimlerle daha kısa bir iyileşme süreci sağlıyor. Üstelik normal alçı içerisinde derinin havasız kalması sonucu yaşanan kaşınma sorununu da en aza indiriyor. Basit ve delikli yapısı sayesinde hafif ve nefes alabilen bir ürün ortaya çıkıyor. Estetik, konfor ve hijyen açısından fayda sağlayan bu ürün yakın zamanda sıvı alçının tamamen ortadan kalkmasına neden olacak gibi duruyor.

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?