Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Skolyoz Korsesi Nedir?

 Skolyoz Korsesi Nedir?

Skolyoz korsesi kullanılan en eski yöntemlerden biridir. Özellikle çocuklarda, gelişme sürecini tamamlamamış kişilerde oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Korse ile uygulanan kişi arasındaki uyum bu tedavi için oldukça önemlidir. Kişinin beden ölçülerine uyumlu tasarlanmış bir korse anlamına gelmektedir. Korse kullanımı tedavi sürecini ve süresini etkiler.

Skolyoz korsesi içerisine giyilen iç çamaşırının yapısı da önemlidir. O bölge uzun süre havasız kalacağı için yanlış bir kumaş kullanılması cilt hastalıklarını tetikleyebilir. Korse kişisinin bedenini tamamen kaplamalıdır. Kullanım açısından bir zorluğu olmayan korseler günlük kıyafetlerin altına giyildiğinde dışarıdan belli olmaz. Gün içerisinde duruma ve hastalığın boyutuna göre 20 saat kullanılması önerilir.

Skolyoz Korsesini Kimler Kullanabilir?

  • Vücut ve iskelet gelişimi devam eden kişilerde
  • Korsenin oturduğu hastalarda
  • Gün içerisinde istenilen süre kadar kullanabilecek hastalarda
  • Omurga eğriliği açısının çok yüksek olmadığı hastalarda
  • Skolyoz eğriliği gittikçe artan kişilerde
Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?