Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Varis ve Spor

 Varis ve Spor

Sadece sağlık sorunları yaşayan kişilerin değil, herkesin daha sağlıklı bir beden için hayatına sporu dahil etmesi gerekir. Özellikle varis rahatsızlığı yaşayan kişilerde spor hem bacakları rahatlatır hem de kan dolaşımını hızlandırır. Varis rahatsızlıklarında eğer aktif olarak sporla ilgilenmiyorsanız, basit olarak günde 30 dakika yürüyüş önerilmektedir. Yüzme, bisiklet, germe gibi egzersizlerle desteklendiğinde bacak kaslarınızı daha fazla çalıştırarak, kişinin rahatlayarak, şikayetlerinin azalması amaçlanır. Baldır ve bacak kaslarının düzenli bir şekilde çalışması bacaklarda kan birikmesinin ve ödem oluşumunun önüne geçer.

Spor varis rahatsızlıklarında kesinlikle bir tedavi yöntemi değildir. Ancak sporla birlikte şikayetlerinizi büyük oranda azaltabilirsiniz. Günümüzde pek çok profesyonel sporcuda varis rahatsızlığı yaşamaktadır.

Spor Yaparken Varis Çorabı Kullanılabilir Mi?

Yanlış bilinenin aksine spor yaparken varis çorabı giyilmesi spor esnasında çabuk yorulmaların önüne geçerek size ekstra performans sağlayacaktır. Son dönemlerde çok fazla kullanım alanına sahip olan sporcu varis çorapları kişiye fayda sağlarken, olası yaralanma durumlarında kanama gibi sorunların önüne geçer.

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?