Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Kişiye Özel Tabanlık ve Ayak Sağlığı

 Kişiye Özel Tabanlık ve Ayak Sağlığı

Hareket etmek, insanın sahip olduğu en önemli özelliklerden biridir. Hareket eyleminin gerçekleştirilmesinde ise adeta lokomotif gibi çalışan vücudun yükünü çeken ayakların ne kadar önemli bir yere sahip olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Yaşanan ayak problemleri, kişinin günlük ihtiyaçlarını karşılamasından iş yaşamına, spordan sağlıklı yaşama kadar yaşam kalitesini doğrudan etkilemektedir. Bu problemlerin fark edilerek en uygun tedavi ve yöntemlerin kullanılması son derece önemlidir.

‘’Tabanlık’’ kavramı son dönemde bu tedavi ve yöntemler arasında adından sıkça söz ettirmiştir. Gelişen bilim ve kullanılan teknolojik yöntemler sayesinde hem ayak problemlerinin tedavi edilmesinde hem de ayak konforunun sağlanmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Tabanlık nedir?

Tabanlık; ayak problemlerinin tedavisinde kullanılan, vücudun ayağa bindirdiği yükü ve basıncı uygun şekilde dağıtılmasını ve düzenlenmesini sağlayan, ayak hareketlerini koruyucu ve destekleyici özelliğe sahip araç ve gereçlerdir. Ayak problemlerinin haricinde, günlük yaşamda ayak konforunu sağlamaya ve ayak sağlığını korumaya yönelik üretilen tabanlıklar da mevcuttur.

Kişiye Özel Tabanlık Nedir?

Kişiye özel tabanlık, kişinin ayak problemlerinin giderilmesine yardımcı olmak üzere özel olarak üretilmiş tabanlıklardır. Bu noktada, kişinin yürüme analizi ve testlerinin yapılarak ayağa binen yanlış yükün tespit edilmesi son derece önemlidir. Bu tespitin ardından kişinin ayak durumuna en uygun tabanlık özel olarak üretilir ve ayağın yere tam anatomik olarak basması sağlanır.

Sporcu Tabanlıkları Nedir?

Sporcu tabanlıkları, yapılan sporlara göre farklılık gösteren, sporcuların performansını artırmak veya oluşabilecek sakatlıkları önlemek ve destek olmak için kullandıkları tabanlıklardır. Sporcu tabanlıkları, yapılan sporun özelliği, oynanan zemin, ani ve değişken ayak hareketleri gibi faktörler gözetilerek üretilmektedir. Verdiği olumlu sonuçlar nedeniyle birçok sporcu tarafından tercih edilmektedir.

Tabanlık seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu; ayağın durumunun bir uzman tarafından analiz edilmesi, gerekli test ve değerlendirmelerin yapıldıktan sonra karar verilmesidir. Aksi takdirde yanlış tabanlık kullanımı, tedavi edilmesi gereken problemi daha da kötüleştirecektir. Sağlam ayaklarda dahi birçok problemin ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Hissedilen ayak ağrıları geçiştirilmeden dikkate alınmalı, gerekli kontroller mutlaka yaptırılmalıdır. Bununla birlikte ayak sağlığına verilen önem artırılmalıdır. Koruyucu tedbirler alınarak kişiye özel tabanlıklar kullanılmalıdır. Kişinin ayak problemine, durumuna, yaptığı işe, yaptığı spora kısacası kendisine özel uygun bir tabanlık bulunmaktadır.

Sağlıklı bir yaşamın, sağlıklı ayaklarla başladığı unutulmamalıdır.

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?