Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Tabanlık Seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

 Tabanlık Seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Ayak sağlığında önemli bir yere sahip olan tabanlıklar kimi zaman düz tabanlık, basma bozuklukları gibi çeşitli ayak problemlerin tedavisinde kullanılırken kimi zamanda günlük aktivitelere bağlı olarak yapılan iş ve sporlara göre farklılık arz edebilmektedir. Burada önemli olan tabanlık kullanımına neden olan hususun net bir şekilde ortaya çıkarılmasıdır. Bir ayak probleminin tedavisine yönelik mi yoksa günlük hayattaki konforu artırmaya yönelik mi ya da yapılan bir sporda koruyucu ve destekleyici amaçlı kullanılacağının belirlenmesidir. Dolayısıyla özellikle ayak problemlerinde uzman tarafından gerekli muayene, analiz ve testlerin yapılmasının ardından kullanılacak olan tabanlığın seçilmesi gerekmektedir. Her tabanlık ayaktaki problemi çözmez. Dolayısıyla tabanlık kişiye özel olmalıdır.

Yanlış tabanlık kullanımı sağlam olan ayakta bile bazı problemlere yol açabilmektedir. Ayrıca sporcu tabanlıkları da yapılan spora göre değişebilmektedir. Örneğin, sert zeminde oynanan basketbol, hentbol gibi sporlarla atletizm ya da dağcılık sporlarında kullanılan tabanlıklardan farklıdırlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus kullanım amacına göre doğru tabanlığın seçilmesi ve doğru şekilde kullanılmasıdır.

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?