Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

4 Soruda Skolyoz Korsesi

 4 Soruda Skolyoz Korsesi

Skolyoz Korsesi Nedir?

Skolyoz korsesi, skolyoz hastalığının ilerlemesinin durdurulmasında kullanılan önemli bir tedavi seçeneğidir. Uzman hekim tarafından gerekli test, analiz ve değerledirmelerin yapılmasının ardından skolyoz korsesi tedavisine karar verilir ve skolyoz korseleri kişiye özel olarak üretilirler. Korse tedavisinin başarısında erken teşhis ve hasta uyumu olarak adlandırılan düzenli kullanım önemli bir yer tutmaktadır.

Skolyoz Korse Çeşitleri Nelerdir?

  • Thoraco-Lumbo-Sacral Orthosis (TLSO)
  • Cervico-Thoraco-Lumbo-Sacral Orthosis (CTLSO)
  • Milwaukee Korsesi
  • Charleston Bending Korsesi
  • SpineCor Korse

Skolyoz Korse Nasıl Kullanılır?

Skolyoz korse tedavisinde en önemli konuların başında doğru korsenin doğru kişide doğru şekilde kullanılması gelmektedir. Skolyoz korsesi, skolyozun durumu ve derecesine göre kişiye özel olarak üretilmelidir. Uzman hekim tarafından belirtildiği şekilde ve sürede kullanılmalı, verilen egzersizler düzenli olarak yapılmalıdır. Skolyoz korsesi uzman hekimin tavsiyeleri doğrultusunda günde en az 22 saat takılmalıdır.

Skolyoz Korse Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Başlanılan skolyoz korse tedavisi 6 aylık periyotlar halinde yakından takip edilir ve hastanın tedaviye verdiği yanıtlar gözlemlenir. Skolyozun derecesine ve hastanın durumuna göre skolyoz korse tedavisi 6 ay ile 3-4 yıl arasında değişebilmektedir.

Skolyoz korse tedavisi uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu konuda bilgili ve tecrübeli uzman hekimlerin tercih edilmesinde, bunun yanında kaliteli malzemeler kullanılarak hastalığın derecesine ve hastanın durumuna en uygun kişiye özel üretim yapan profesyonel merkezlerin tercih edilmesinde fayda bulunmaktadır.

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?