Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Afo Nedir?

 Afo Nedir?

AFO (Ankle Foot Orthosis) ayak bileği ortezini ifade eder. AFO, nörolojik hastalık gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak ayak bileğinde hareket kaybı, kontrol kaybı ve yürüme problemlerinde, ayak bileği deformitelerinde ve kas zayıflığının dengelenmesinde destek olarak kullanılan alt ekstremite ortezleridir. Bununla birlikte ayak bileği ekleminin korunmasına ve çalışmasına destek olarak kullanılırlar.

Plastik,  metal, plastik-metal karışımı ya da karbondan üretilen ayak bileği ortezleri, eklemli AFO ve eklemsiz AFO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hazır modelleri bulunabileceği gibi kişiye özel olarak da üretilebilmektedir. Eklemsiz AFO’lar, yürüme sırasında ayak bileğinin çok döndüğü ve kaslarda kuvvet kaybının olduğu durumlarda tercih edilen ve ayak bileğini sabitleyen AFO çeşididir. Eklemli AFO’lar ise, düşük ayak nedeniyle hareket kaybının olduğu durumlarda ayak hareketini destekleyen ve belirlenen açılarda bu hareketi sağlanmasına yardımcı olan ayak bileği ortezleridir.

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?