Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Protez Bacak Çeşitleri Nelerdir?

 Protez Bacak Çeşitleri Nelerdir?

Protez bacaklar; diz altı protezleri ve dizüstü protezleri olmak üzere iki çeşittir. Bacağın diz altı ya da diz hizasından kaybedilmiş olduğu durumlarda diz altı protezler kullanılırken; bacağın kalça hizası ya da kalça altından kaybedilmiş olduğu durumlarda dizüstü protezler kullanılır.

Diz altı Bacak Protezleri

Diz altı bacak protezlerinin birçok çeşidi mevcuttur. Ameliyat sonrası uygulanan geçici protezler, diz altı protezlerinin kullanımı ve hastanın uyum sürecini kolaylaştırır.

Diz üstü Bacak Protezleri

Diz üstü bacak protezlerinde, protezin kullanım alanı, yapısı ve uyumu önem taşır. Diz üstü bacak protezinin kalçaya sabitlenmesi ve tutunmasını sağlamak için bandaj uygulamasının yapılması gerekebilir.

Günümüzde yüksek atlama ve üç adım atlama gibi sporların yapılmasını sağlayan bacak protezleri fonksiyonel bir yapıya sahip olduğu gibi, hastaların yaşam kalitesini artırır. Yere basma sırasında sıçramayı sağlayacak kadar esnekliği olan diz protezlerinin ana maddesi karbondur ve tümü sporculara özel olarak yapılmıştır.

Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?