Karbon Uzun Yürüme Cihazı

Karbon uzun yürüme cihazı; hastaya özel üretimdir ve prova gerektirir. İşlevini yerine getirmeyen ya da şekil bozukluğu olan bacağı, anatomik pozisyonda tutmak, düzeltmek ya da yükten arındırmak için kullanılan diz üstünden başlayıp ayağı da içine alan orteze karbon uzun yürüme cihazı denilir. Konjenital, Cerabral, Parapleji, Palsy, anomiler, siyatik yaralanmalar ve polio sekeli hastalarda alt ekstremitelerin desteklenmesi amacı ile yapılan yürümeye yardımcı ortezdir. Karbon uzun yürüme cihazının diğer adı karbon uzun yürüme ortezidir.

Karbon Uzun Yürüme Cihazı Fiyatları

Karbon uzun yürüme cihazı hastaya özel Denge Ortopedi üretimidir. Hasta ile provayı gerektirir. Karbon uzun yürüme cihaz fiyatları ortez çalışmasına göre farklılık gösterir. Denge Ortopedi +90212 213 83 43 numaralı telefonundan bilgi alabilir ya da iletişim tıklayarak formu doldurabilirsiniz.

Uzun Yürüme Cihazı

Şekil bozukluğu olan, herhangi bir sebeple işlevini yerine getiremeyen bacağı anatomik pozisyonda tutmak, yükten kaldırmak sureti ile düzeltmek için kullanılan diz üstünden başlayıp, ayağı da içine alan ortezdir. Konjenital anomalilerde, medulla spinalis yaralanmalarında, bilateral, unilateral, poliomyelit hastalarında kullanılır.

Uzun Yürüme Cihazları

Çok daha hafif, dayanıklı, konforlu tasarıma ve bu tasarım itibari ile dizlik gerektirmeyen ön destekli yapıya sahiptirler. Uzun yürüme cihazları daha geniş destek yüzeyi ile bacağa binen ağırlığın dağıtılması sağlar. Uzun yürüme ortezi kolay giyilip kolay çıkarılır. Uzun yürüme cihazı modelleri kişiye özeldir ve prova gerektirir.

Karbon Uzun Yürüme Cihazı Özellikleri

  • Çok daha hafif, dayanıklı ve konforlu dizayn
  • Kolay giyilip-çıkarabilme
  • Daha geniş destek yüzeyi sayesinde bacağa binen ağırlığın dağıtılması
  • Tasarımı itibariyle dizlik gerektirmeyen ön destekli yapı