Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Ortez Nedir

Ortez Nedir?

Ortez Nedir?

İşlevini tamamen veya kısmen kaybetmiş uzuvların, performansını yükseltmek ve bu kaybedilen uzuvları daha fazla kullanılabilir duruma getirmek amacı ile vücuda takılan yardımcı aletlere verilen addır.

Ortezlerin kullanım amaçları

Ortezlerin kullanım amacı; vücuttaki ortopedik özür nedeniyle kişinin hareketlerini normalden çok fazla enerji harcayarak yapabildiği durumlarda enerji tüketimini azaltmaktır. Ortezler, yetersiz olan uzuvların fonksiyonuna, bir kaza ya da ameliyat sonrası bazı vücut parçalarının hareketsiz tutulmasına, oluşmakta ya da oluşmuş olan bir şekil bozukluğun düzeltilmesine, fonksiyonunu yerine getiremeyen ya da yetersiz olan uzuvların fonksiyonuna, ağrılı durumlarda ağrının azaltılması ve giderilmesine yardım eder.

Ortez Çeşitleri

Ortez çeşitleri; kol ve el, boyun, ayak-bilek, gövde, nörolojik ortezlerdir. En kaliteli markaları en uygun fiyatlarla size ulaştırmak için uğraşmaktayız. Günün her saati ulaşabileceğiniz uzman ekibimizle, elimizden geldiğince sorunlarınıza yardımcı olmaya ve sorunlarınıza cevap vermeye çalışmaktayız. Fiyat listesi ve sormak istedikleriniz için lütfen bize buradan ulaşınız.

DAFO Dinamik Ayak Bileği Ortezi

DAFO Dinamik Ayak Bileği Ortezi; dinamik ayak bileği ortezinin kısaltmasıdır. Uygulandığı bölgede şekil bozukluklarını önlemek, ameliyat sonrası koruma sağlamak, stabiliteyi arttırmak ve yürüme paternine yardımcı olmak için kullanılmaktadır.

Karbon Ortezler

Karbon, tüm organik moleküllerin bünyesinde yer alması ile çok önemli bir elementtir. Protez, ortez sektöründe de son yıllarda karbonun özelliğinden ve hafifliğinden yararlanmak için araştırma-geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Karbon ile hem hafif hem de yüksek kalitede protez, ortez üretimleri yapılmaktadır.

RGO Resiprokal Yürüme Ortezi

RGO Resiprokal Yürüme Ortezi; mental bakımdan ambüle edilebilecek, yürüyüşte destek ihtiyacı olan, Travmatik, Travmatik Paraleji, Spina Bifida, Kas distrofileri vs. gibi endikasyonlarda yaygın biçimde uygulanan fonksiyonel yürüyüş ortezidir.
Gövde Ortezleri
Gövde ortezleri; omurganın bel kalça ve sırt çevresindeki deformiteler, ağrı, travmalar, problemler ve cerrahi sonrası stabilizasyon sağlamak amacıyla kullanılan ortezlerdir. Milwaukee, Jewett Korse, Boston Brace, TLSO, SpineCor ve Taylor korse çeşitlerine örnektir.
KAFO Diz Ayak Bileği ve Ayak Ortezi
KAFO, yani açılımı Knee, Ankle, Foot, Orthosis (diz, ayak bileği, ayak ortezi) çeşitli sebeplerden bacağını hissedemeyen ya da kontrol edemeyenler için tasarlanmış bir cihazdır. Binlerce çeşidi vardır. Hatta kişiye ve vakaya özel üretilir. Ortalama 2 ile 5 kilo arasında değişiklik gösterir.

GRAFO – Patellar Destekli Diz Extansion Ortezi

GRAFO – Patellar Destekli Diz Extansion Ortezi; diz bükülü yürümelerde tercih edilir. Destek diz önünden verilerek dizin yürüme esnasında düzeltilmesine yardımcı olur. Plantar flexörlerin ve diz extansörlerin zayıflığında kullanılır.

AFO Ayak Bileği Ayak Ortezi

AFO Ayak Bileği Ayak Ortezi; İngilizcesi olan Ankle Foot Ortez ‘in kısaltılmasıdır. AFO aynı zamanda ayak bileği ortezi olarak da adlandırılır. Hemipilejik veya paraplejik (tek ve çift taraflı felç) hastalarda düşük ayak deformitesi gelişir.

PTB Patellar Tendon Taşımalı Ortez

PTB Patellar Tendon Taşımalı Ortez; İngilizcesi PTB Orthosis – Patella Tendon Bearing dir. Tibia kırıklarında yükü tibiadan alıp patellar sekiden taşımak amacı ile kullanılır. Patellar tendon sekiden yük taşımak için polietilenden soket ve lateral barlar malleol hizasında eklem oluşturduktan sonra üzengi ile ortopedik bota monte edilir.
Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?