Edit

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

Ortez

AFO Ayak Bileği Ayak Ortezi

AFO Ayak Bileği Ayak Ortezi Özellikleri
İngilizcesi Ankle Foot Ortez kısaltılmasıdır. AFO aynı zamanda ayak bileği ortezi olarak da adlandırılır. Hemipilejik veya paraplejik (tek ve çift taraflı felç) hastalarda düşük ayak deformitesi gelişir. Bu ürün ayağı 90 derece dorsfleksiyonda stoplamak ve yürüyüş konforunu artırmak için kullanılır. Hastadan ölçü alınarak özel olarak yapılır. Diz altından başlayıp ayağı da içine alan, bazen ayak tarak kemiklerinin ucuna , bazen de parmaklara kadar uzanan plastik malzemeden yapılan alt ekstremite ortezleridir. Ayak bileği eklemlerini, bacak ve ayağı düzgün pozisyonda tutar. İstenilen etkiye göre farklı tipleri vardır.

Eklemli AFO

Aynı zamanda eklemli ayak bileği ortezi olarak da adlandırılır. Hemipilejik veya paraplejik (tek ve çift taraflı felç) hastalarda düşük ayak deformitesi gelişir. Bu ürün ayağı 90 derece dorsfleksiyonda stoplamak ve yürüyüş konforunu artırmak için kullanılır. Afo’dan farkı ayak bileğinin hareketli olmasıdır. Hastadan ölçü alınarak özel olarak yapılır. Menteşe veya değişik eklemlerle ayak bileğinde belirli açılarda harekete izin verir. Fakat normalde olduğu gibi üç eksenli harekete izin vermez, sadece dorsi ve plantar fleksiyon hareketine izin verir.

Eklemsiz AFO

Destek bacağın arkasından verilir ve ayak bileğini nötralde tutar. Eğer dizde aşırı hiperekstansiyon yani bacağın dizden öne doğru açılaşması varsa bunu engellemek için, ayak bileğinden ortez, 5 derece kadar dorsi fleksiyonda kilitlenir.
Yardıma mı İhtiyacınız var?
Merhaba,

Size yardımcı olabilir miyiz?