19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

RGO Resiprokal Yürüyüş OrteziRGO Resiprokal Yürüyüş Ortezi


RGO Resiprokal Yürüyüş Ortezi Özellikleri

RGO Resiprokal Yürüyüş Ortezi; mental bakımdan ambüle edilebilecek, yürüyüşte destek ihtiyacı olan travmatik, travmatik paraleji, spina bifida, kas distrofileri vs. gibi endikasyonlarda yaygın biçimde uygulanan fonksiyonel yürüyüş ortezidir. Uzun bacak yürüme ortezi olarak da tanımlanan bu ortez, sıklıkla felce maruz kalan yetişkinler veya çocuklar başta yürüme sorunları olmak üzere günlük ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmıştır.

  • Nöromüsküler bozukluğu ya da yaralanma nedeniyle alt ekstremitelerde çok az veya hiç kontrol olmayan insanlar için tasarlanmış yürüme cihazıdır.
  • Kalça fleksiyon kontraktürü bulunan hastalar tarafından kullandığında kalça kontraktür yapılarında esneme sağlar. 18. aydan itibaren hareketli çocuklarda dahi kullanılabilen bu cihaz, kalçada sağladığı esneklik sayesinde hastaya ayakta durma ve yürüme imkanı sağlar.
  • Ayakta durabilmenin ve yürüyebilmenin mutluluğunu yaşayan hastada iskelet yapısında önemli gelişmeler gözlendiğinden hastanın psikolojik ve fizyolojik durumu da iyi yönde gelişme gösterir.
  • Ortez herhangi bir müdahale gerektirmeksizin rahatça kullanılabilir. Ortezin en önemli endikasyonu kalça fleksiyon kontraktürüdür. Başka bir deyişle kullanıcının her adımında bir bacak fleksiyon yaparken diğer bacak kaslarında oluşan gerginlik bacağı otomatik olarak öne doğru iter.

DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button