19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

Ortopedik Tabanlığa İhtiyacım Var mı?

Ortopedik Tabanlığa İhtiyacım Var mı?

ortopediktabanlik.jpg

Çoğumuzun ayak yapısı mükemmel değildir. Bu da neredeyse herkesin ortopedik bir üründen yararlanabileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, bazı kişilerin ortopedik tabanlık ya da ortopedik ayakkabıya diğerlerinden daha fazla ihtiyacı olabilir.

 

Ortopedik Tabanlığa İhtiyacınız Olduğunu Gösteren 5 Faktör

Günde 5 saatten fazla ayakta kalmak;  Topuktan ayak parmaklarına kadar uzana bağ plantar fasya olarak adlandırılmıştır. Gün içinde 5 saatten fazla ayakta kalmak plantar fasyada aşırı bir yaralanmaya neden olabilir. Bu rahatsızlığa da plantar fasiite adı verilmektedir.

Ayakkabıların yıpranmış olması; Ayakkabılar zamanla mutlaka yıpranacaktır ancak ayakkabı tabanlarının bir tarafının daha fazla yıpranmış olması, ayağınızı içe ya da dışa doğru bastığınızın bir işareti olabilir.

Ayak kemerinin yüksek ya da düşük olması; Olması gerekenden yüksek veya düşük ayak kemerleriniz varsa, ayaklarınızın ihtiyaç duyduğu desteği standart bir ayakkabı sağlayamayacaktır.

Ayak veya topukta şiddetli ağrı; Çoğu insan ayak ve topuk ağrısını topuklu ayakkabı giymeye bağlasa da, özellikle sabahları duyulan ağrının nedeni plantar fasiitin bir belirtisi olabilir.

Alt ekstremitede yaralanma; Yakın zamanda kalça, diz, bacak veya ayak bileğinizde yaşadığınız bir yaralanma, ayaklarınıza uygulanan basıncı etkileyeceğinden yürüyüş şeklinizi de etkileyebilir.

 

Ortopedik Tabanlığa İhtiyacınız Var mı?

Yukarıda saydığımız özelliklerden bir veya bir kaçı sizde bulunuyorsa en yakın zamanda bir podiyatriste (ayak hastalıkları) randevu almanızda fayda vardır. Podiyatrist yapılan tetkikler sonrasında ortopedik bir tabanlığa ya da ayakkabıya ihtiyacınız olup olmadığı konusunda sizi bilgilendirecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button