Protez Nedir?

Protez; eksik olan vücut uzuvlarını taklit edecek şekilde yapılmış aygıtların genel adıdır. Tümör kanserlerinde, kangren vakalarında, yaralanma durumlarında vs. gibi bölge hasarları sonucu vücudun diğer taraflarının sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlamak amacı ile hasar gören bölge ampute edilir. Amputasyonu sağlanan bölgenin fonksiyonu ve şeklini taklit eden aygıtlara protez adı verilir. Protez, ampute edilen bölgeden/organdan geriye kalan kısıma yardımcı materyaller kullanılarak yerleştirilir. Protezler uygulandıkları bölgeye göre isimlendirilmektedirler. Çene-yüz, kol, bacak, el, ayak, dirsek üstü kol, dirsek altı kol, diz üstü, diz altı protezleri gibi. Çoğu protez organın fonksiyonu ve görünümünü tam olarak taklit edemez ancak bir dereceye kadar yardımcı olabilir. Ancak yine de protez yapımı hasta psikolojisini olumlu yönde etkileyebilir. Protezler vinil, porselen, akrilik, kauçuk, titanyum, altın gibi maddelerden üretilir. Denge Ortopedi olarak en kaliteli markaları en uygun fiyatlarla size ulaştırmak için uğraşmaktayız. Günün her saati ulaşabileceğiniz uzman ekibimizle, elimizden geldiğince sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışmaktayız. Fiyat listesi ve sormak istedikleriniz için lütfen bize buradan ulaşınız.

Diz Üstü Bacak Protezleri

Diz Üstü Bacak Protezleri; diz üstü amputasyonlu bir hastanın protezden beklentilerini karşılayabilecek düzeyde aktivite derecesine ve çeşitliliğine sahiptir.

Diz Altı Ayak Bacak Protezleri

Diz altı ile ayak bileği arasındaki güdükler için uygulanan protezlere (Trans Tibial Protez) verilen isimdir. Protezin kullanımındaki konfor için tercih edilen ideal güdük uzunluğu, Tibya ismi verilen kemiğin 1/3 orta kısmından yapılan amputasyonlardır. Bu amputasyon mesafesi 12 ile 17 cm arasındadır.

Dirsek Üstü Kol Protezleri

Dirsek Üstü Kol Protezleri; Ottobock Dynamic Arm, Utah Arm 3 ve Boston Digital Arm Dirsek Eklemi.

Dirsek Altı El ve Kol Protezleri

Dirsek Altı El ve Kol Protezleri; Ottobock Michelangelo Biyonik El, BeBionic 3, İ-Limb Ultra Revolation, İ – Limp Ultra El, MYO Elektronik Kanallı Kol Protezi ve Mekanik Kol Protezidir.

Çocuk Protezleri

Çocuk protezleri uygulamaları, yetişkinlere göre farklılık göstermektedir. Amputasyon sebebi, çocuğun okul, oyun ortamları ve aynı zamanda psikolojik kabul edilebilirliği önemli etmenlerdir. Terapist eşliğinde birlikte çalışılması tavsiye edilebilir. Denge Ortopedi uzman ve deneyimli kadrosu ile bu süreçte size yardımcı olmaktadır.

Banyo ve Deniz Protezleri

Banyo ve Deniz Protezleri

Sportif Sporcu Protezleri

Sportif Sporcu Protezleri; Össur Cheetah Xplore Koşu Ayağı, Endolite BladeXT Koşu Ayağı, Össur Flex Sprint, Ottobock 3S80 Sporcu Diz Eklemi

Kozmetik Protezler

Kozmetik Protezler