19 Mayıs Mahallesi Şişli FulyaÖğretmen Haşim Çeken Cad. No: 7/2 +90 212 213 83 43info@dengeortopedi.com.tr

ProtezlerProtezler


Protez Nedir?

Protez; eksik olan vücut uzuvlarını taklit edecek şekilde yapılmış aygıtların genel adıdır. Tümör kanserlerinde, kangren vakalarında, yaralanma durumlarında vs. gibi bölge hasarları sonucu vücudun diğer taraflarının sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlamak amacı ile hasar gören bölge ampute edilir. Amputasyonu sağlanan bölgenin fonksiyonu ve şeklini taklit eden aygıtlara protez adı verilir. Protez, ampute edilen bölgeden/organdan geriye kalan kısıma yardımcı materyaller kullanılarak yerleştirilir. Protezler uygulandıkları bölgeye göre isimlendirilmektedirler. Çene-yüz, kol, bacak, el, ayak, dirsek üstü kol, dirsek altı kol, diz üstü, diz altı protezleri gibi. Çoğu protez organın fonksiyonu ve görünümünü tam olarak taklit edemez ancak bir dereceye kadar yardımcı olabilir. Ancak yine de protez yapımı hasta psikolojisini olumlu yönde etkileyebilir. Protezler vinil, porselen, akrilik, kauçuk, titanyum, altın gibi maddelerden üretilir. Denge Ortopedi olarak en kaliteli markaları en uygun fiyatlarla size ulaştırmak için uğraşmaktayız. Günün her saati ulaşabileceğiniz uzman ekibimizle, elimizden geldiğince sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışmaktayız. Fiyat listesi ve sormak istedikleriniz için lütfen bize buradan ulaşınız.Diz Üstü Bacak Protezleri

Diz Üstü Bacak Protezleri; diz üstü amputasyonlu bir hastanın protezden beklentilerini karşılayabilecek düzeyde aktivite derecesine ve çeşitliliğine sahiptir.


İnceleyin


Diz Altı Ayak Bacak Protezleri

Diz altı ile ayak bileği arasındaki güdükler için uygulanan protezlere (Trans Tibial Protez) verilen isimdir. Protezin kullanımındaki konfor için tercih edilen ideal güdük uzunluğu, Tibya ismi verilen kemiğin 1/3 orta kısmından yapılan amputasyonlardır. Bu amputasyon mesafesi 12 ile 17 cm arasındadır.


İnceleyin


Dirsek Üstü Kol Protezleri

Dirsek Üstü Kol Protezleri; Ottobock Dynamic Arm, Utah Arm 3 ve Boston Digital Arm Dirsek Eklemi.


İnceleyin

Dirsek Altı El ve Kol Protezleri

Dirsek Altı El ve Kol Protezleri; Ottobock Michelangelo Biyonik El, BeBionic 3, İ-Limb Ultra Revolation, İ – Limp Ultra El, MYO Elektronik Kanallı Kol Protezi ve Mekanik Kol Protezidir.


İnceleyin

Çocuk Protezleri

Çocuk protezleri uygulamaları, yetişkinlere göre farklılık göstermektedir. Amputasyon sebebi, çocuğun okul, oyun ortamları ve aynı zamanda psikolojik kabul edilebilirliği önemli etmenlerdir. Terapist eşliğinde birlikte çalışılması tavsiye edilebilir. Denge Ortopedi uzman ve deneyimli kadrosu ile bu süreçte size yardımcı olmaktadır.


İnceleyin

Banyo ve Deniz Protezleri

Banyo ve Deniz Protezleri


İnceleyin

Sportif Sporcu Protezleri

Sportif Sporcu Protezleri; Össur Cheetah Xplore Koşu Ayağı, Endolite BladeXT Koşu Ayağı, Össur Flex Sprint, Ottobock 3S80 Sporcu Diz Eklemi


İnceleyin

Kozmetik Protezler

Kozmetik Protezler


İnceleyin

DENGE ORTOPEDİ

Denge Ortopedi Protez ve Ortez yapım, uygulama ve Ayak Sağlığı merkezidir. Sağlık alanındaki çağın gereksinimleri şeklinde takip eden firmamız sağlık sektöründe önemli bir yer tutmaktadır. Protez Ortez, Ayak sağlığı ürünleri, Skolyoz Korseleri ve birçok ürün grubu ile hizmetinizdeyiz.

İletişim

19 Mayıs Mah. Öğretmen Haşim Çeken Cad. İpek Ap. No: 7/2 Şişli Fulya İstanbul Türkiye

info@dengeortopedi.com.tr

0212 213 83 43

0545 942 07 17

Fax: 0212 213 83 45

Çalışma Saatleri
Pazartesi – Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00

Copyright © 2018 Denge Ortopedi'nin Resmi Web Sitesidir. | Profesyonel Web Tasarım

Call Now Button