Diz Üstü Modüler Protez

Diz üstü protez sistemleri, modüler ve klasik olarak ikiye ayrılmaktadır. Klasik protezlerin eski kullanıcılar dışında pek tercih edilmediği söylenebilir. Modüler protezler soket, diz eklemi, modüler birleştirme parçaları ve ayak parçasından oluşur.

Mikro İşlemcili Diz Eklemi Protezleri

Mikro işlemcili protez istikrarı tehlikeye atmadan daha kolay günlük yaşam görevleri yapma özelliğine sahiptir. Mikro işlemcili diz eklemleri, yapay zeka temelinde tasarlanmış ürünlerdir. Kendi sınıfının en iyi kişiye uyarlanabilir çözümü iken aynı zamanda kullanımı ve kontrolü şaşırtıcı düzeyde kolaydır.

Hidrolik Pnömatik Diz Eklemleri

Diz ekleminin yapısı adından da anlaşılacağı gibi hidrolik pnömatik sistem çalışma esasına dayanır. Aktif kullanıcılar, hidrolik ve pnömatik sistemler ile kombine edilmiş, hareketlere yardımcı olan ve bazı özellikleriyle mikro işlemcili diz eklemlerine benzeyen fonksiyonel ürünlerdir.

Mekanik Diz Eklemleri

Mekanik Diz Eklemleri; bir elektronik ünite bulundurmayan, farklı kullanıcılara hitap etme bakımından farklı fonksiyon ünitelerine sahip protez diz eklemlerine verilen isimdir.

Silikon Liner Protez

Silikon linerler ya da bir başka deyişle silikon çoraplar,materyali poliüretan veya tekstilli-tekstilsiz silikon olan, güdüğün üzerine giyilen, protezin bacağın üzerinde tutunmasını ve sert soketin güdük üzerinde yapacağı baskıları yumuşatıcı ürünlerdir.