Mekanik Diz Eklemleri; bir elektronik ünite bulundurmayan, farklı kullanıcılara hitap etme bakımından farklı fonksiyon ünitelerine sahip protez diz eklemlerine verilen isimdir. Mekanik Diz Eklemleri son derece basit elle kontrol edilebilen ve yürüme esnasında kilitlenebilen, otururken ise kilidinin açılmasıyla bükülme özelliğine sahiptir Aktivite düzeyi düşükse elle veya otomatik kontrol edilen kilitli diz eklemleri günümüzde halen yaygın kullanılan ürünlerdir. Aktif kullanıcılara, hidrolik veya pnömatik sistemleri ile birleştirilmiş tüm hareketlere yardımcı olabilen ve bazı özellikleri ile de mikro işlemcili diz eklemlerine andıran son derece fonksiyonel ürünlerin uygulaması yapılmaktadır.

Ottobock 3R60 EBS Diz Eklemi

Ottobock 3R60 EBS Diz Eklemi; 3R60’ın bir polisentrik diz eklemidir. Akıllı bir minyatür hidrolik sistem salınım fazında alt protez bacak sarkaç hareketini kontrol eder. Bu diz ekleminin fleksiyon ve ekstansiyon minyatür hidrolik tarafından sağlanan hareket direncini karşılık gelen nemlendirilmiş anlamına gelir.

Ottobock 3R80 Diz Eklemi

Ottobock 3R80 Diz Eklemi; Ottobock 3R80 tek akslıdır. Merdivenlerden inmek, eğimli ve engebeli alanlarda güvenli ve konforlu yürüme imkanı sağlar. Hareketlilik seviyeleri 3 ve 4. seviyelerde duruş pozisyonunda yüksek güvenlik sağlar.

Össur MAUCH Knee Diz Eklemi

Össur MAUCH Knee Diz Eklemi; Aktif yaşam tarzları insanların ayak uydurabilecek bir protez ihtiyacı doğurur. MAUCH Knee güçlü, çok yönlü ve verimlidir. Mauch diz eklemi ile doğal diz özelliklerine tanık olursunuz. Spor yaparken ya da değişken arazi koşulları olsun daha az yorucu, daha kontrollü ve sürekli olarak doğal hareket yapmanızı sağlar.

Össur Total Knee 2100 Diz Eklemi

Össur Total Knee 2100 Diz Eklemi; Össur, Total Knee 1900 ve 2000 modellerindeki tecrübesini Total Knee 2100 diz eklemi ile birleştirildi. Güçlendirilmiş metal omurga, 3 fazlı hidrolik salınım kontrol ünitesi ile daha aktif olan protez kullanıcılarına yönelik yeniden tasarlandı. Total Knee 2000’e göre % 25 arttılmış hidrolik sıvı kapasitesi ve ekstra güçlendirilmiş metal çerceve daha fazla kontrol, daha fazla verimlilik, daha fazla güven ve dayanıklılık sağlıyor.