Genium Bionic Leg Mikro İşlemcili Diz Eklemi

Genium Bionic Leg Mikro İşlemcili Diz Eklemi; hareketlerinizi ÖNGÖREN ve doğal bir bacağın yapabileceği işlevi hemen hemen yerine getirebilmek için adapte olmuş dünyanın ilk tam mikro işlemci kontrollü dizi eklemidir. Sizin yapacağınız hareketinizin üzerine odaklanmanızı sağlayarak protezinize odaklanmanızı kaldırır. Çok yönlü hareket özelliği, doğal yapısı, kullanıcısının yürüyüşünü en uygun hale getirmekte ve aktivitelerinde güven verir, normal bir protezle yapılamayacak eylemleri yapabilme imkanı tanır. Son yıllarda yapılan araştırma geliştirme sonuçlarında Genium Bionic diz, en gelişmiş algılama ve kontrol teknolojileri ile denge çarkı ve ivme ölçeri birleştirmiş olduğudur. Protez ile ilk kez kullanılan Genium denge çarkı teknolojisi ivme ölçerin eklem hızını hesapladığı zamanlarda eklemin açısıyla ilgili üç boyutlu bilgileri toplar. Genium Bionic de bulunan 4 farklı özellikteki sensör, mikro işlemciye diğer hiçbir dizde olmayan bilgi veri akışı sağlar ve bu da hareketin her anında mutlak kontrol doğurur. Gelişmiş idare sistemi sağlayan bu mikro işlemcilerdir. Genium ayrıca değişen hıza, adıma ve yöne çok kolay adapte olabilir. Onun değişken hareketi vücudun önünde hızlı hareket etmesini ve hatta bükülme hareketini bile yapabilmesini olanak sağlar. Diğer protez sistemlerinin aksine Genium Bionic, kullanıcılarına engellerin etrafından yürüyüp geçmek yerine engellerin üstüne basıp geçebilme imkanı verir.

Genium Bionic Leg Mikro İşlemcili Diz Eklemi Özellikleri

  • Suya dayanıklı ve su geçirmez
  • Kullanıcılarına 3-D özelliği ile algılama ve tepki verme olanağı veren Wii oyun sistemlerine de izin veren ivme ölçer ve denge çarklarını birleştiren aynı teknolojiye sahip
  • 5 gün batarya ömrü
  • Engelleri kolayca geçebilme imkanı, merdivenleri çıkabilme, geri gidebilme ve bacağı farklı yönlere hareket ettirebilme özelliği.