Ottobock Protez ve Özellikleri

Ottobock protez yalnızca yürüyebilme yeteneğiyle alakalı değil, günlük hayatın diğer alanlarında da size büyük farklar yaratır. Denge Ortopedi, kurulduğu günden bugüne Ottobock ürünlerini desteklerken, Ottobock farkı ve kalitesinden faydalanmanızı sağlıyor.

Geçirilen operasyondan, uygulanacak olan rehabilitasyon süreci kısmına kadar, Ottobock protez uygulamasının en önemli hedefi, yürüyebilme veya hareket edebilme özelliğini geri kazandırmaktır. Ortopedi ve travmatoloji doktoru, fizyoterapist, Denge ortopedi teknisyeni ve Ottobock sizi bağımsız kılmak ve yaşam kalitenizi geri kazanmanızı sağlamak için sizinle çalışacaktır. Denge Ortopedi ‘nin tercihi Ottobock protez ile gelecekte gayet aktif bir hayat sürebileceksiniz. Protezden sonra rehabilitasyon süreci ortalama birkaç ay alacak, çeşitli faktörlerden etkilenebilecektir. Sizin motivasyonunuz ve size uygun yapılacak proteze uyum süreci oldukça önemlidir.

Ottobock protez seçenekleri günlük yaşamın gerektirdiği standartları karşılamak üzere tasarlanmıştır. Elbette Ottobock protez ile sizin aktif katılımınız da, rehabilitasyon sürecinin başarısı için çok önemlidir.

Ottobock protez uygulaması

Ottobock protez uygulaması amputasyondan (amputasyon; bir uzvun/organın tamamının ya da bir kısmının kesilmesi işlemi) sonra ihtiyaçlarınıza göre protez seçenekleri sunmaktadır. Hangi protezin sizin için uygun olduğu çeşitli faktörlere bağlıdır. Size uygun protez seçiminde fiziksel olarak form durumunuz, sağlığınız, protez kullanım amaç ve alanınız önemli faktörlerdir. Protez teknikeri tüm bu koşulları göz önünde bulundurarak size tavsiyelerde bulunarak protez ve bileşenlerinin seçiminde size yardımcı olacaktır.

Ottobock protez fiyatları, protezin modeline, kalitesine, malzeme türüne ve uzvun amputasyon derecesine göre farklılık göstermektedir. Örnek verecek olursak; Ottobock mikro işlemcili ve biyonik protez fiyatları diğer protez türlerine göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Sebebi ise mekanik özellikleri diğerlerinden farklılık gösterir.

 

Ottobock protez bacak

Ottobock protez bacak, kişinin rahatlıkla yürüyebilmesinin yanı sıra kaliteli bir yaşam sunuyor. İnsan vücudunun kalçadan ayağa kadar olan kısmına alt ekstremite denir ve vücut ağırlığını taşıması nedeni ile vücudun en kuvvetli kemik, eklem ve kaslarını yapısında bulundurur. Bu, alt ekstremite ampute her yaştan insan için geçerli bir uygulamadır. Ottobock ihtiyaçlarınızı eksiksiz şekilde karşılayacak uygulama çözümleri sunarken, hayatınızı kolaylaştırır. Ottobock protezleri günlük yaşantınızda kısıtlamalarla karşılaşmadan sorunsuz ve kolay bir şekilde hayatınızı devam ettirmenize yardımcı olur.

 

Ottobock kol protezi

Ottobock kol protezi bir elin en temel fonksiyonlarını, açılma ve kapanma gibi işlevlerini en iyi şekilde yerine getirir. Ottobock, üst ekstremite protez grubu için kozmetikten, myoelektric komponentlerine kadar eksiksiz bir uyum çeşidi sunar. Denge Ortopedi teknisyenleri modern Ottobock kol protezi ile hareketliliğinizi korumayı ve bunu yenilemeyi mümkün kılar. Denge Ortopedi bir dünya markası olan Ottobock kol protezi uygulamasını önerip, destekliyor.

 

Ottobock diz eklemi

Ottobock diz eklemi, insan hareket sisteminde önemli bir fonksiyona sahiptir. Amacımız, çeşitli yürüme hızlarına ve dinamik adaptasyona izin veren bir diz eklemi bulmaktır. Özellikle çocuklar ve gençlerde, amputasyondan sonra hiç bir kısıtlama olmaksızın, hareket etme alanını daraltmadan, vücut yapısına tam uyumlu diz eklemi protezi ihtiyacına Ottobock cevap verir.